26 października, 2017

Prezent urodzinowy

Dostałem od mojego syna w prezencie urodzinowym bardzo interesującą lekturę pt. "Słowo greckie na każdy dzień roku" autorstwa J.D. Watsona, wydaną w tym roku staraniem Oficyny Wydawniczej VOCATIO.
Oto odczytana dziś przeze mnie - pierwsza kartka z tej książki:
Od razu polubiłem tę książkę. Dlaczego? Poczytajcie sami. Dziś rano, zanim odczytałem tę stronicę,  rozmawiałem z jednym z pastorów z południa Polski o współczesnych trendach w chrześcijańskim przywództwie. Podzielam zaprezentowany przez Watsona ogląd sprawy. Dziękuję Tomku :)

1 komentarz:

 1. Tylko pozazdrościć prezentu.
  List do zboru w Laodycei, podobnie jak każdy inny z serii siedmiu, pokazuje prawdziwy obraz kościoła czasów ostatecznych. Niestety, nie jest to obraz prawdziwego kościoła.
  Kiedyś napisałem tak: "Prawdziwy Kościół, to Oblubienica, która jest zakochana „po uszy” w swoim Oblubieńcu, o którym myśli w dzień i w nocy. Taki stan można najlepiej określić słowami starodawnej pieśni: „Gdy spotkacie mojego miłego, czy wiecie, co mu macie powiedzieć? Że jestem chora z miłości” (PnP. 5:8). Niestety, obecnie można stwierdzić inną chorobę, na jaką zapadł współczesny kościół, która nazywa się „samozadowolenie”.
  Dlatego Pan Jezus, który „umiłował Kościół i wydał zań samego siebie” (Efez. 5:25), nadal cierpliwie stoi „u drzwi i kołacze” i mówi: „jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną” (Obj. 3:20).
  Na jak długo wystarczy Jego cierpliwość? O tym wie jedynie Ojciec Niebieski."

  OdpowiedzUsuń