08 grudnia, 2010

Mam rację i jestem o tym przekonany

Dziś trzydziesta rocznica śmierci Johna Lennona. 8 grudnia 1980 roku zastrzelił go w Nowym Jorku jeden z jego fanów tuż po premierze długo oczekiwanej płyty, mającej stanowić muzyczny comeback Lennona na scenę.

 Owszem, w tamtych latach słuchałem Beatlesów. Jako już świadomy chrześcijanin usłyszałem kiedyś Lennona mówiącego: Chrześcijaństwo minie. Skurczy się i zaniknie. Mam rację i jestem o tym przekonany. Jesteśmy dzisiaj popularniejsi od Jezusa. Nie wiem co pierwsze minie – rock & roll czy chrześcijaństwo. Ta butna wypowiedź sprawiła, że nabrałem do nich dużego dystansu.

 Burzliwy dla Polaków grudzień 1980 roku, dla Lennona oznaczał niespodziewany koniec życia. Cztery kule w bramie jego domu na Manhattanie tragicznie przerwały plany zaledwie czterdziestoletniego gwiazdora.

 Jezus też został zabity. On jednak zmartwychwstał i żyje! Owszem, nominalne chrześcijaństwo będzie zanikać ale prawdziwych wyznawców Jezus Chrystus będzie miał aż do końca świata.  Mam rację i jestem o tym przekonany.

Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki [Hbr 13,8].

7 komentarzy:

 1. O Beatlesach słyszałam tylko, że byli mocno zaangażowani w New Age i Hare Kryszna (do dziś nie wiem czy to do końca prawda). Kiedy miałam lat naście, to nawet mi się ich muzyka podobała, ale żeby uwielbiać to nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byli zaangażowani, głownie w TM. Nagrali też utwór "My Sweet Lord" gdzie po przeplatają w refrenie "Hallelujah" z "Hare Kriszna'.

   Usuń
 2. New Age ? Tego nie wiem .Pewne,ze Lennon uprawiał medytacje transcendentalna,ćpał LSD oraz stwierdzil ,ze jest Jezusem CHrystusem jednoczesnie bedac przeciwnikiem chrzescijanstwa i Jezusa.Totalny balagan w zgubionym czlowieku.

  Ciekawy film "Oni sprzedali swe dusze dla ROck& Rolla"
  http://www.youtube.com/watch?v=iM3v6He6XPk&feature=related

  OdpowiedzUsuń
 3. Czego to się człowiek z komentarzy na blogach nie dowie... Szkoda tylko, że tylu młodych ludzi idzie na lep tego typu dziwacznych nauk, ale w sumie - trudno się dziwić, skoro wielu chrześcijan nie bardzo nawet wie, jak do nich przemówić. Człowiek w wieku dojrzewania szuka sobie autorytetów i jednocześnie chce być oryginalny. Dzięki Bogu, że są mądrzy wierzący, którzy potrafią bez narzucania się rozmawiać i głosić Dobrą Nowinę takim młodym osobom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry, stary już film, gdzie też jest sporo o The Beatles, to "Bogowie New Age". Polecam

  http://www.youtube.com/user/crewEKS#p/c/D8B5A92C421A1330/0/6d6FaSCdO9E

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co wiem to po tych słowach dzień lub dwa zginął czy to prawda?

  OdpowiedzUsuń