04 sierpnia, 2011

Czy narodziłeś się na nowo?

Na co dzień nie mam tego w zwyczaju, ale ponieważ temat jest naprawdę ważny, zapraszam dzisiaj do namysłu nad kwestią osobistego narodzenia na nowo przy moim kazaniu z ostatniej niedzieli lipca 2011 roku. Znajdziecie je tutaj.

Głosiłem je przede wszystkim do siebie samego i do zboru NOWE ŻYCIE w Gdańsku, ale może jeszcze ktoś inny z tego skorzysta?

3 komentarze:

 1. Każdego więc, kto mnie wyzna przed ludźmi, i ja wyznam przed moim Ojcem, który jest w niebie. Mat.10:32
  .............................................
  A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Kto nie narodzi się na nowo, nie może ujrzeć królestwa Bożego.
  Mówi do Niego Nikodem: Jak może narodzić się człowiek będąc starcem? Czy może wejść po raz drugi do łona matki i narodzić się?
  Jezus odrzekł: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Kto nie narodzi się z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
  Co rodzi się z ciała, jest ciałem, a co z Ducha, jest Duchem.
  Nie dziw się, że powiedziałem: musicie narodzić się na nowo.
  Wiatr wieje, gdzie chce. Szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd zmierza. Tak samo bywa z każdym, kto się z Ducha narodził.
  Nikodem odpowiedział: Jakże to może się stać?
  Jezus odrzekł: Jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?
  Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, mówimy to, co wiemy, i dajemy świadectwo o tym, cośmy widzieli, a nie przyjmujecie naszego świadectwa.
  Jeżeli nie wierzycie, kiedy wam mówię o rzeczach ziemskich, to jakżeż uwierzycie, gdy będę wam mówił o sprawach niebieskich?
  Jan 3:3-13
  Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
  Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. Rzm 10:9-11[BT]
  Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Mat.10:40
  Każdego więc, kto mnie wyzna przed ludźmi, i ja wyznam przed moim Ojcem, który jest w niebie. Mat.10:32
  Kto się bowiem mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi". Mar 8:38

  HalleluYah!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kazania wysłuchałem sam, puściłem też w obieg mailowy link do niego.
  Bardzo, bardzo dziękuję Bogu i tobie bracie za to rozważanie. Dałby Bóg, żeby było ono odtworzone w każdym zborze w naszym kraju, aby ratować tych, co w swym mniemaniu narodzili się na nowo, lecz w oczach Boga nigdy to się nie stało...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to jedno z najlepszych, najpotrzebniejszych kazań jakie słyszałem. Piszę to śmiało wiedząc, że Pastorowi sodowa nie uderzy.
  Chwała Bogu za Jego Słowo.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń