03 lipca, 2016

Biblia Ewangeliczna

Foto z posta Marcina Woźniaka na FB
Z wielką radością odnotowuję dziś na moim blogu skromne wydarzenie o doniosłym znaczeniu, jakie tej niedzieli miało miejsce w zborze K5N w Poznaniu. 3 lipca 2016 roku to data uroczystego otwarcia pierwszego egzemplarza Biblii Ewangelicznej przygotowanej przez Ewangeliczny Instytut Biblijny, a wydanej przez Ligę Biblijną w Polsce. Prace nad tym nowym przekładem Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza trwały szesnaście lat.

W obecności i przy udziale całej wspólnoty kościoła K5N pastor Piotr Zaremba wraz z gronem współpracowników modlił się nad nierozpakowanymi jeszcze kartonami z dziełem jego życia. Dziękował Bogu za Jego pomoc w przekładzie na język polski z języków oryginalnych i prosił o błogosławieństwo dla czytelników Biblii Ewangelicznej. Następnie  rozpakował karton i otworzył jej pierwszy egzemplarz.

Jestem szczęśliwy. Dzięki nowemu przekładowi Słowa Bożego w całości dokonanemu w środowisku ewangelicznym mam od dziś możliwość lepszego rozumienia woli Bożej i postrzegania w świetle Biblii otaczającej mnie rzeczywistości. Dziękuję Bogu za Piotra i lata jego wytrwałego dążenia do celu. Jestem dumny z całej grupy braci i sióstr zaangażowanych w przygotowanie nowego polskiego przekładu Pisma Świętego. Bogu niech będą dzięki, że obudził w sercu Piotra tak wspaniały pomysł i dopomógł w jego realizacji.

Całe Pismo natchnione jest przez Boga i pożyteczne do nauki, do wykazania błędu, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był w pełni gotowy, wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła [2Tm 3,16-17 w przekładzie Biblii Ewangelicznej].

1 komentarz:

 1. Także się cieszę z tego nowego wydania Pisma Świętego! :)

  Można nie tylko czytać, ale i słuchać - tu Nowe Przymierze w postaci słuchowiska: http://www.ligabiblijna.pl/index.php/pismo-swiete/nowe-przymierze-audio

  A jest też możliwość w formie elektronicznej cieszyć się tym przekładem: https://feib.pl/wydania-elektroniczne/

  Tradycyjna postać papierowa do kupienia tu: http://www.sklep.ligabiblijna.pl/category.php?id_category=54&orderby=price&orderway=asc

  Pozdrawiam :)

  Przy okazji informuję o projekcie nagrania całej Biblii Tysiąclecia w formie profesjonalnego słuchowiska - więcej tutaj: http://bibliaaudio.pl/
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLMp_tZG0gK3prQAuLhmZsX_G7K2bL-SSq - początek Biblii... [jeszcze w lipcu ma być cały NT; a do końca 2017 ST].

  OdpowiedzUsuń