16 września, 2013

Początek roku we wrześniu?

Chociaż formalnie do początku roku zostało jeszcze ponad trzy miesiące i chociaż powszechnie wiadomo, że pierwszym miesiącem roku jest styczeń, to dla mnie od teraz nowy rok zaczynać się będzie we wrześniu... ;)

Tak kiedyś stało się z Izraelitami. Niezależnie od obowiązującego wówczas kalendarza, Bóg powiedział:  Ten miesiąc będzie dla was początkiem miesięcy, będzie wam pierwszym miesiącem roku [2Mo 12,2]. Dlaczego? Ponieważ po latach niewoli Bóg postanowił ich wyprowadzić z Egiptu i obdarować przygotowaną dla nich od wieków Ziemią Obiecaną. 

Czas wyjścia z Egiptu był tak ważny, że mieli niejako od nowa zacząć liczyć swój czas. Dzień ten będzie wam dniem pamiętnym i będziecie go obchodzili jako święto Pana [2Mo 12,14]. Dzięki krwi baranka paschalnego przeżyli przejście anioła śmierci i mogli wyruszać ku swemu przeznaczeniu. Wreszcie się doczekali.

Parę dni temu, 12 września 2013 roku, Centrum Chrześcijańskie NOWE ŻYCIE stało się formalnym użytkownikiem zespołu dworsko - parkowego Olszynka w Gdańsku. Zabytkowy dwór, duży budynek gospodarczy, który zaadoptujemy na salę zgromadzeń, hektar ziemi na zakolu Motławy, bogata i różnorodna roślinność - to wszystko staje przed nami otworem. Po siedemnastu latach poszukiwań stałego miejsca dla naszej społeczności, wreszcie będziemy mogli poczuć się jak u siebie. Bogu niech będą dzięki!

22 września 2013 roku spotkamy się na dziedzińcu Dworu Olszynka o godz. 16:00, aby w myśl Słowa Bożego, które mówi: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą [1Ko 10,31], podziękować Bogu za to miejsce. Czeka nas tu wiele pracy. Będziemy uczyć się chodzenia w wierze. Chcemy zadedykować chwale Bożej wszystko, co będziemy na tym nowym miejscu robić. 

A może ktoś zechciałby do nas dołączyć? Serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz