16 sierpnia, 2012

Najszybszy człowiek świata oddał chwałę Bogu

Photo: Reuters/Eddie Keogh
16. sierpnia to ważny dzień w życiu Usaina Bolta. Właśnie tego dnia w 2008 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie ustanowił ówczesny rekord świata w biegu na 100 m (9,69 s) i zdobył trzy złote medale, w biegu na 100m, 200m i sztafecie 4x100 m. Dokładnie rok później, 16 sierpnia 2009 roku, na Mistrzostwach Świata w Berlinie Bolt w biegu na setkę poprawił o 0,11 s. własny rekord świata, uzyskując 9,58 s.

 Przypomnijmy, że w zakończonych właśnie Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Usain Bolt ponownie zdobył trzy złote medale, poprawiając w biegu na 100 m rekord olimpijski na 9,63 s. Ponad wszelką wątpliwość można więc powiedzieć, że od kilku lat ten fenomenalny Jamajczyk jest najszybszym człowiekiem na świecie.

 Wspominam o nim dzisiaj, w rocznicę jego pierwszych złotych medali olimpijskich, ponieważ Bolt, po zdobyciu złotego medalu w biegu na 200 metrów na Olimpiadzie w Londynie napisał na Twitterze kilka niezwykłych słów, świadczących o jego relacji z Bogiem: "Mnóstwo podziękowań najlepszemu trenerowi wszechczasów. Glenie Mills, to był naprawdę błogosławiony dzień, gdy Ojciec niebieski wprowadził cię do mojego życia. (...)  Chcę podziękować BOGU za wszystko, co On dla mnie zrobił, ponieważ bez Niego nic z tego nie byłoby możliwe" www.christianpost.com

Serce mi rośnie, gdy dowiaduję się o takim zachowaniu chrześcijanina. Kto bowiem poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa poznał Boga i znalazł się pod Jego łaską, ten dobrze wie, że wszystko zawdzięcza Bogu. Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was [1Ts 5,18].

 Usain Bolt wyraził wdzięczność i oddał chwałę Bogu. A Ty? Gdy coś w życiu osiągniesz, gdy zrobisz coś godnego podziwu i pochwały, czy pamiętasz o tym, aby oddać chwałę Bogu?

4 komentarze:

 1. http://www.polskieradio.pl/128/2235/Artykul/664773,Bolt-w-dyskotece-z-15litrowym-szampanem

  Lepiej podziwiać czyny najmniejszych niż słowa największych. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobno Bolt buchnął też kiedyś jakiejś babce jabłko ze straganu... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli ... jest tak samo święty jak i my i tak samo jak my niedoskonały. A swoją drogą ten artykuł to przecież nie "kanonizacja" Bolta a jedynie zwrócenie uwagi na bardzo ważne słowa jakie wypowiedział. Nawet nie oglądałem jak on biegł i chyba pod tym względem nigdy mu nie dorównam, ale tak jak on ...."Chcę podziękować BOGU za wszystko, co On dla mnie zrobił, ponieważ bez Niego nic z tego nie byłoby możliwe"

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzym. 3:20-26
  20. Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
  21. Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
  22. I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
  23. Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
  24. I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,
  25. Którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów,
  26. Dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa.
  (BW)

  OdpowiedzUsuń