02 grudnia, 2019

Możesz się nie bać śmierci!

W minionych tygodniach odczuwałem silną potrzebę przygotowania środowiska Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE do tego, abyśmy mogli stanąć oko w oko ze śmiercią bez żadnego lęku. Wszyscy przecież umrzemy. Niejednakowe wszakże jest miejsce wiecznego przeznaczenia. I pójdą ci na męki wieczne, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego [Mt 25,46] - powiedział Jezus.

Są więc ludzie, którzy jak najbardziej powinni się bać śmierci. Z chwilą oddzielenia duszy od ciała trafią - jak bogacz z opowieści Jezusa o bogaczu i Łazarzu - do miejsca wiecznego, nieodwracalnego cierpienia. Ci zaś, którzy wierzą Jezusowi Chrystusowi, którzy miłują Jezusa ponad wszystko i którzy trwają z Nim w bliskiej społeczności, ci już nie boją się śmierci.

Tak oto pod wspólnym hasłem "Możesz się nie bać śmierci!" zrodziło się pięć kazań:
1. Podstawy wolności od lęku przed śmiercią
2. Kto powinien bać się śmierci
3. Wywiń się!
4. Kto już nie boi się śmierci
5. Co czeka nas po tamtej stronie

Zapraszam do zapoznania się z tymi rozważaniami i dołączenia do grona osób, które z podniesioną głową, bez lęku wyglądają dnia swego odejścia z tego świata i spotkania z Panem Jezusem.

1 komentarz:

  1. Zbory KZ zamknięte, a tymczasem 3 osoba w Państwie nie przejmuje się żadnymi przepisami : "Jako przykład właściwego postępowania w czasie zarazy Platforma przedstawia marszałka Grodzkiego, który zrobił sobie test na koronawirusa i to ma być dowód jego niezwykłej odpowiedzialności i mądrości. Tylko, że zanim Grodzki zrobił ten test, to pojechał do Włoch, gdzie szaleje wirus, a następnie prosto z lotniska pojechał na obrady Senatu, a potem na naradę do premiera. Dopiero, gdy sprawa jego pobytu we Włoszech została nagłośniona przez media, marszałek Grodzki udał się na izbę przyjęć i zażyczył sobie, aby wykonano mu test. Tego nie wytrzymała już nawet Monika Olejnik, która w programie „Kropka nad I” stwierdziła, że tak postępować po prostu nie można. Marszałek Grodzki stwierdził natomiast, że nie tylko można, ale nawet trzeba i zamiast kwarantanny należy robić testy."

    OdpowiedzUsuń