08 maja, 2009

Jeszcze trochę i go nie będzie

Sześćdziesiąt cztery lata temu, 8 maja 1945 roku w kwaterze marszałka Żukowa w Berlinie, w obecności przedstawicieli mocarstw sojuszniczych nastąpiło podpisanie bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, co definitywnie zakończyło II Wojnę Światową w Europie. Drapieżnik, który skoczył do gardła całemu światu, skapitulował.

Ta lekcja historii wpisuje się w cały szereg dowodów na to, że ludzka złość i panowanie ma swoje granice. Któż kilka lat wcześniej pomyślałby, że tak to się skończy? Zaledwie pięć lat dzieliło Hitlera od tryumfalnej ekspansji do całkowitego upadku. Haniebnie zszedł ze sceny dziejów, pozostawiając po sobie ogromne zgliszcza i do dzisiaj w ludziach budząc odrazę.

Nawiasem mówiąc, myślę sobie, jakże inaczej potoczyłyby się losy Europy i świata, gdyby Hitler całą swoją energię i kreatywność myślenia skierował we właściwym kierunku. Kim byłby dziś w oczach świata, gdyby cały swój naród, tak jak poderwał go do podboju, zmotywował w takim samym stopniu do działania na rzecz dobra ludzkości?

I dzisiaj także nieraz wydaje się, że zło na całego zatryumfowało. Zarówno w skali makro jak też w obrębie własnego podwórka odnosimy czasem takie wrażenie. Jednak prawda Słowa Bożego jest inna. Zło może wprawdzie na jakiś czas podnieść głowę i wyrządzać krzywdę, ale zawsze ma to charakter tymczasowy. Wcześniej czy później następuje kres złego. Tyran znika, przemoc ustaje, dobro zwycięża!

Tajemnicą takiego obrotu spraw jest Bóg żywy i prawdziwy! Stanowisko Biblii jest w tej kwestii jednoznaczne: „On nie dopuści, By na zawsze zachwiał się sprawiedliwy” [Ps 55,23].
„Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego; spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie. Lecz pokorni odziedziczą ziemię i rozkoszować się będą obfitym pokojem” [Ps 37,10–11].

Wojna duchowa trwa! Jakkolwiek jednak dzisiaj bywa na świecie i cokolwiek wydaje się tryumfować, Słowo Boże zapowiada ostateczne rozwiązanie kwestii dominacji złego nad dobrem w następujących słowach: „A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków” [Obj 20,10].

Mając biblijne objawienie co do przyszłości, angażujmy się po właściwej stronie! "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!" [Rz 12,21]. Wszystko, co należy do świata nie ma przyszłości. Ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną. Przyszłość należy do Jezusa Chrystusa! Niech cała nasza pomysłowość, utalentowanie, gorliwość i pracowitość służą interesom Królestwa Bożego!

Dzisiejsza rocznica kapitulacji hitlerowskich Niemiec odświeża we mnie myśl o zbliżającej się całkowitej klęsce przeciwnika Bożego, „którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego” [2Ts 2,8]. Z nadzieją w sercu ufnie wyczekujmy zapowiedzianego powrotu Jezusa Chrystusa i chwalebnej wolności dzieci Bożych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz