20 września, 2017

Kto s(z)czepił Kaina z Ablem?

Trwa kontrowersja wokół małżeństwa z Białogardu, które chcąc uniknąć przymusowego szczepienia ich noworodka, 14 września 2017 roku dyskretnie opuściło szpital zabierając swą córeczkę ze sobą. Swego stosunku do przymusowych szczepień najwidoczniej nie ukrywali, bo personel medyczny szpitala zdążył zorganizować przeciwko nim sądowe ograniczenie praw rodzicielskich. Oddalenie się ze szpitala bez zgody lekarzy zostało w tej sytuacji uznane za przestępstwo przeciwko życiu i ścigane prawem.

W całym tym zamieszaniu chodzi o to, że - zdaniem niektórych lekarzy - bez podania pewnych szczepionek bezpośrednio po porodzie, zdrowie i życie niemowlęcia jest rzekomo poważnie zagrożone. Stąd mamy w Polsce obowiązek takiego szczepienia. 

A jak było ze szczepieniem pierwszych noworodków, czyli Kaina i Abla? Następnie Adam zbliżył się do swojej żony Ewy. Poczęła ona zatem i urodziła Kaina. Dałam początek mężczyźnie, podobnie jak PAN - powiedziała. Potem urodziła jeszcze jego brata, Abla. Abel został pasterzem owiec, Kain zaś uprawiał rolę [1Mo 4,1-2]. Ani słowa o szczepieniu. Wyrośli na normalnych, silnych, zdolnych do pracy mężczyzn. Zagrożenie życia jednego z nich nastąpiło bynajmniej nie z powodu braku szczepienia. Abel umarł dopiero wtedy, gdy na polu sczepił się z nim jego rozgniewany brat Kain. Kain rzucił się na swego brata i zabił go [1Mo 4,8].

Czyżby Ten, który cudownie kształtuje niemowlę w łonie jego matki, przegapił sprawę zabezpieczenia go przed niebezpieczeństwami zetknięcia się z otoczeniem w chwili narodzin? Bynajmniej. Biblia mówi, że ludzie rodzili się i bez szczepienia całymi wiekami żyli na ziemi dobrze się mając. Stwórca wie jak chronić organizm niemowlaka przed wirusami i bakteriami. Zwłaszcza na pierwsze dni po porodzie wyposażył go w szczególne zdolności i właściwości w tym zakresie. 

Cóż można więc tu jeszcze powiedzieć? Wystarczy, że we wdzięczności Bogu za cud narodzin powtórzę za Dawidem: Ty sprawiłeś, że myślę i czuję, utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję. Dopracowałeś mnie w każdym szczególe. Cudowne są Twoje dzieła - i moją dusze znasz dokładnie. Żadna moja kość nie uszła Twej uwadze, choć powstawałem w ukryciu, tkany w głębiach ziemi. Twoje oczy oglądały mnie w łonie, na swym zwoju spisałeś me dni, zaplanowałeś je, zanim którykolwiek zaistniał [Ps 139,13-16]. O ile wiem, król Dawid też nie był szczepiony.

4 komentarze:

 1. Autor tekstu jest bardzo stronniczy, zapomniał dodać, że to NIEszczepiony Kain ZABIŁ Abla - wniosek: lepiej szczepić

  OdpowiedzUsuń
 2. Poznawajcie temat szczepienia a nieszczepienia. Bez wątpienia jest wielkie niebezpieczeństwo dla każdego dziecka.W internecie jest masa publikacji sukcesywnie wycofywanych ,istnieje portal

  http://stopnop.pl

  czytajcie,poznawajcie i nie bądzcie pożytecznymi idiotami i karłami w myśleniu,
  Oto program np, z tvp :

  https://www.youtube.com/watch?v=j5A3iI17qIk

  Bądżmy i w tym trżeżwi jak nakazuje Słowo Boże

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jedno info wobec szczepień,proszę to przeczytać:

  https://www.monitor-polski.pl/skandal-przymus-szczepien-ekspresowo-przepychany-przez-sejm/

  OdpowiedzUsuń