24 grudnia, 2023

Godny podziwu, bo... Oddał za nas życie!

To już ostatnie nasze spotkanie pod wspólnym hasłem „Godny podziwu, bo…”. Mamy nadzieję, że wyłuskując niektóre powody naszego podziwu dla Jezusa, przynajmniej dla niektórych z was byliśmy w tych dniach choć troszkę pomocni w tym, by pomimo codziennej gonitwy bardziej przylgnąć do Syna Bożego. Na koniec pragniemy odświeżyć nasz podziw dla Pana Jezusa, że oddał za nas swoje życie.

Biblia mówi, że: Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć. Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł [Rz 5,7-8]. Nikt z nas nie był ani sprawiedliwy, ani dobry. Już z samego faktu naturalnych narodzin w stanie grzechu, wszyscy zasługiwaliśmy na śmierć i wieczne potępienie. Jesteśmy więc wielkimi szczęściarzami, że Syn Boży wcielił się w człowieka, Jezusa z Nazaretu, i - jako doskonały Baranek Boży - wziął na Siebie całą naszą winę i zamiast nas poniósł karę za nasze grzechy, umierając na krzyżu.

Pomyślmy. Gdy zdarzy się nam, że ktoś bezinteresownie nam pomoże, że ureguluje nasze długi, że wyratuje nas z poważnych tarapatów – to jakże zmienia się nasze nastawienie do kogoś takiego! Przy każdej okazji podziwiamy go i wychwalamy, bo przepełnia nas wdzięczność. To co dla wszystkich nas zrobił Jezus jest niezrównanie wyższe i wspanialsze od tego wszystkiego, co dla naszego dobra zrobili wszyscy ludzie razem wzięci. On oddał za nas życie!

Nie ma drugiego takiego, jak Jezus! Wierzymy w Niego! Jego kochacie, choć nie mieliście sposobności Go zobaczyć. W Niego wierzycie, choć pozostaje dla was niewidzialny, i przepełnia was radość niewysłowiona, pełna chwały, was, otrzymujących to, co jest skutkiem waszej wiary — zbawienie dusz [1Pt 1,8-9]. Zachwycamy się naszym Zbawicielem! Nie tylko w Święta Narodzenia Pańskiego czy w Wielkanoc. Każdego dnia Jezus jest godny naszego podziwu, wdzięczności i chwały!

I gdy całe mnóstwo ludzi na świecie, oczywiście zależnie od poziomu ich poznania Boga, co roku świętują narodziny Jezusa Chrystusa, ten cud Wcielenia Syna Bożego, to jakże my mielibyśmy nie być w samym środku tego świętowania?!

Jezus jest godny najwyższego podziwu!

Wersja video

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz