19 lutego, 2021

Tu potrzebna jest mądrość


W środowiskach chrześcijańskich narasta wielka kontrowersja. Dotyczy ona trwających na świecie od dwóch miesięcy szczepień przeciw wirusowi covid-19. Szczepią się ludzie pod każdą szerokością geograficzną. Szczególnie interesujące jest to, że narodem zaszczepionym dziś w najwyższym stopniu jest naród izraelski. Zachowując elementarny obiektywizm trudno byłoby twierdzić, że akcja szczepień jest wymierzona przeciwko wierze w Jezusa Chrystusa. Póki co, nie wygląda to na nic więcej, jak tylko na walkę z dziwnym wirusem, który od roku atakuje ludzkie organizmy. Niejeden z nas na własnej już skórze przekonał się, że naprawdę jest on groźny.

Głównym argumentem podnoszonym przeciwko szczepieniu jest niedostateczne przetestowanie działania szczepionek i obawa, że mogą one zaszkodzić, a nawet spowodować śmierć. Mnożą się opowiadania i niepokojące doniesienia o pogorszeniu stanu zdrowia, a nawet zgonach osób, które się zaszczepiły. Trudno jest zweryfikować prawdziwość tych doniesień. Złe samopoczucie po przyjęciu szczepionki wydaje się być rzeczą oczywistą. Organizm musi przecież zwalczyć wszczepioną mu porcję wirusa i się na niego uodpornić. Od zawsze tak było przy szczepieniach przeciwko różnym innym chorobom. 

Wierzącym osobom obawiającym się o swoje zdrowie, proponuję, by spojrzały na tę kwestię w świetle Biblii. Bóg powołał nas do życia na tym świecie, jednocześnie wyznaczając nam miejsce zamieszkania w określonych warunkach i czasach. Jako obywatele ziemskiego państwa, dopóki jesteśmy w ciele, podlegamy panującym tu powszechnie prawom i obowiązkom. W ostatnich miesiącach nasz naród zmaga się z pandemią. Rząd przeprowadza ogólnonarodową akcję szczepienia. Ludzie boją się śmierci. A my?

Z punktu widzenia wiary w Jezusa Chrystusa śmierć fizyczna jest krokiem we właściwą stronę. Pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej [Flp 1,23] - zaświadczył apostoł Paweł. Zgodnie wierzymy, że nasz Pan trzyma klucze śmierci [Obj 1,18] i nasze odejście z tego świata nie nastąpi ani jeden dzień wcześniej, ani później, niż On postanowił. Jednym ze znaków towarzyszących tym, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa jest to, że choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im [Mk 16,18]. Nie trzeba tłumaczyć, że słowa te dotyczą sytuacji, gdy ktoś podstępnie chciałby nas otruć, albo my sami bezwiednie połknęlibyśmy jakąś szkodliwą substancję. Gdyby więc nawet było tak, że ktoś celowo i podstępnie poda nam w szczepionce coś szkodliwego, to śmiało możemy ufać naszemu Panu, że to nam nie zaszkodzi. Czyż nie? A gdyby nam trzeba było już umrzeć, bo PAN postanowił w tych dniach nas odwołać z tego świata, to przecież w takiej sytuacji jako naśladowcy Chrystusa jesteśmy ludźmi, którzy nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć [Obj 12,11]. 

Innym problemem w kręgach ludzi biblijnie wierzących jest szerzący się pogląd, że szczepionka to wstępna faza czipowania ludzi, a nawet, że jest ona nadawaniem im znamienia bestii w rzeczy samej. Gdyby tak naprawdę było, to nasz dylemat nie dotyczyłby już jedynie śmierci fizycznej. Chodziłoby o oddanie się duszą i ciałem pod władzę Antychrysta. Czy coś takiego rzeczywiście już ma miejsce? Przypatrzmy się biblijnej zapowiedzi tego procederu, ale wraz z najbliższym mu kontekstem. 

I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok. A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona. I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. Tu potrzebna jest mądrość... [Obj 13,11-18].

Czy widzimy to, że chociaż wątek o możliwości kupowania i sprzedawania może i trochę zaczyna pasować do obecnej sytuacji, to jednak wszystko inne nie pasuje?! Jeżeli dzisiejsza szczepionka przeciw covid-19 jest przyjmowaniem znamienia bestii, to gdzie są inne opisane w tym samym tekście wydarzenia? Jeżeli wierzymy na podstawie Pisma, że łaska Boża u kresu dni zwróci się ku Żydom, aby wreszcie poznali swojego Mesjasza, to jak wytłumaczyć masowe szczepienia w Izraelu, gdyby ta szczepionka miałaby być przyjmowaniem znamienia bestii? 

Tu potrzebna jest mądrość. Aby kierować się Bożą mądrością w tych dziwnych dniach, czytajmy z modlitwą Pismo Święte, uświęcajmy nasze życie i szczerze powierzajmy się PANU. Nie ulegajmy rozgorączkowanym miłośnikom teorii spiskowych i domorosłym ekspertom od czasów ostatecznych. Zwróćmy uwagę, że przeważnie opierają się oni na tym, co im się przyśniło, co wyczytali lub zobaczyli w Internecie, na tym, co czują w duchu albo na ich własnym rozumieniu Pisma. Bądźmy ostrożni słuchając różnych takich ludzi, to przede wszystkim wiedząc, że żadne proroctwo Pisma nie podlega własnemu wykładowi. Nie z ludzkiej bowiem woli przyniesione zostało kiedyś proroctwo, ale święci Boży ludzie przemawiali prowadzeni przez Ducha Świętego [2Pt 1,20-21].

Na koniec pytanie do osób bijących na alarm, ostrzegających przed szczepieniem i wzywających do niepoddawania się rozporządzeniom rządowym: O co faktycznie wam chodzi? O ratowanie ludzi przed śmiercią fizyczną? O zatrzymanie biegu wydarzeń zapowiedzianych w Biblii?  Jakoś nie potrafię zrozumieć waszego alertu...

12 komentarzy:

 1. Kto głupi to się szczepi jakimś dopuszczonym tymczasowo eksperymentalnym preparatem za który nawet sam producent nie chce brać odpowiedzialności, i który dodatkowo zabezpieczył się prawnie się przez pozwami o odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu lub życiu. W samej Polsce, wg stowarzyszenia stopnop.com.pl mamy już 58 trupów po tej "szczeponce" (rząd przyznaje się do 17).

  Szczepionki to tylko preludiom do większego przedsięwzięcia o którym coraz głośniej mówi się otwartym tekstem. Chodzi o Wielki Reset którego domknięcie planowane jest na 2030 rok. Był on zaplanowany lata temu w każdych szczegółach Wszystkie powiązania są dostępne publicznie na interaktywnej mapie i każdy niedowiarek może sobie to sprawdzić https://intelligence.weforum.org/topics/a1G0X000006DO9XUAW?tab=publications. To nie żadna teoria spiskowa, to są fakty, każdy może sobie przyjrzeć się że "pandemia" to produkt marketingowy obliczony na gigantyczny rabunek (setki miliardów euro), lockdowny służą do zrujnowania mniejszych biznesów i przejmowanie ich przez rząd i korporacje za grosze. Już dziś w podkarpackim chodzą jacyś ludzie z walizkami pieniędzy i oferują góralom przejęcie ich zamkniętych pensjonatów za ułamek wartości. Polecam ten wywiad https://youtu.be/uVo07g1-6Mo

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo pastorze takich artykułów potrzeba wiecej od naszych liderów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Drogi Bracie Marianie,
  chrześcijanin jako istota obdarowana przez Stwórcę rozumem,ma możliwość rozważenia,co jest dobre i pożyteczne.
  Agencje Leków udzielają licencji na dopuszczenie farmaceutyku do obrotu po ocenie stosunku korzyści do ryzyka,na podstawie dokumentacji.W przypadku wprowadzonych pod presją tzw.pandemii szczepionek przeciw Covid-19 takiej licencji nie wydała żadna Agencja.Nie ma w tym nic dziwnego,gdyż dopuszczenie do obrotu szczepionki,to długotrwały(8-17 lat) i kosztowny(300 mln $) proces.
  W 1976 r. w USA wybuchł skandal po dopuszczeniu nieodpowiednio przetestowanej szczepionki,w wyniku którego szef CDC musiał pożegnać się ze stołkiem : https://www.tygodnikprzeglad.pl/pierwsza-histeria-ze-swinska-grypa/ . Obecnie kroi się nieporównywalnie większy skandal,gdyż amerykańskie Centrum Kontroli Chorób przyznaje,że w USA jest już ponad 1100 zgonów i setki tysięcy NOP-ów,na początkowym przecież etapie szczepienia przeciw Covid-19.Mając tę świadomość chrześcijanin NIE powinien dobrowolnie grać w "rosyjską ruletkę" licząc,że statystyka okaże się dla niego korzystna.Odwoływanie się w tym przypadku do Boga i jego ochrony/uzdrowienia jest jego kuszeniem ,jak w przypadku pewnej sekty :https://en.m.wikipedia.org/wiki/Snake_handling_in_religion
  Pozdrowienia.
  Ps.Dziwi mnie fakt,że choroba zakaźna Covid-19 nie figuruje,tak jak np. grypa sezonowa,w rządowym wykazie chorób zakaźnych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Bogu szczepionka jest dobrowolna i możemy wybierać. Trochę za bardzo bracie Marianie skupiłeś się na tym temacie. Jeśli jest wolny wybór to po co tak gromić ludzi za ich wybór i zachęcać do szczepienia?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wrzucaj bracie wszystkich do jednego worka nazywając domorosłymi ekspertami od czasów ostatecznych. Problem jest szerszy. Brak odpowiedzialności procenta i rządu za skutki nowatorskiej szczepionki. A to, co mnie najbardziej blokuje i chciałabym zapytać, czy chrześcijanin może wziąć szczepionkę, która zawiera komórki od ludzkich abortowanych płodów? Przekonaj mnie, że mogę to wziąć. Przeraża mnie, że "chrześcijanie" nie widzą w tym problemu...

  OdpowiedzUsuń
 6. W Mk16.18 jest mowa o piciu, ,,jakby coś zatrutego wypili,, zatem inne rzeczy mogą zaszkodzić. Czyli np pić możesz, ale jeść niekoniecznie, być może także szczepionka jest tą ,,inną,, niż picie ,,rzeczą,,. Nie jestem przeciwko szczepieniom, to decyzja każdego indywidualna, chciałem raczej doprecyzować o czym Duch Św mówi w Mk16.18 a mówi TYLKO o ,,nieszkodliwości,, picia. Czy inne rzeczy zatem mogą zaszkodzić?...pozostawiam pod własne studium i przekonanie. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawdziwy kościół zejdzie do t/z podziemia

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani doktor z USA o polsko brzmiącym nazwisku wspomina o LUCYFERAZIE,takim świecącym znaku.Czytający Apokalipsę Janową skojarzą to jednoznacznie.
  https://www.kla.tv/18167?fbclid=IwAR0Sj_-BvhfUz0b4IZ7gcdzhTA2jI1EV1YI_tfVkik7OGaGDTrSsGpV453M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lucyferaza – ogólna nazwa enzymów katalizujących utlenianie lucyferyny, co połączone jest z emisją światła (bioluminescencja). Przykładem jest lucyferaza z świetlika (EC 1.13.12.7) występująca u świetlików Photinus pyralis[1].

   Odkrycie, że bioluminescencja u świetlików zachodzi po zmieszaniu ekstraktów lucyferyny i lucyferazy, zostało dokonane w 1887 r. przez Raphaëla Dubois, profesora fizjologii na Université de Lyon. Nadał on też obu substancjom nazwy[2][3][4]. Nie wyjaśnił on przy tym swoich intencji; spekuluje się, że nazwy te pochodzą od łac. lucifer – „niosący światło”[5].

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyferaza#:~:text=Lucyferaza%20–%20ogólna%20nazwa%20enzymów%20katalizujących,występująca%20u%20świetlików%20Photinus%20pyralis.

   Biedne robaczki świętojańskie. Nawet nie wiedzą, jak jednoznacznie się kojarzą.

   PS
   Nie. W szczepionkach przeciwko COVID-19 nie ma "lucyferazy".

   Usuń
  2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyferaza#:~:text=Lucyferaza%20–%20ogólna%20nazwa%20enzymów%20katalizujących,występująca%20u%20świetlików%20Photinus%20pyralis.

   Biedne robaczki świętojańskie ... nawet nie wiedzą jak jednoznacznie się kojarzą co niektórym, dlatego, że ... świecą.

   PS
   W szczepionkach przeciwko COVID-19 NIE ma lucyferazy.

   Usuń
  3. Szanowny bracie, pani doktor o polsko brzmiącym nazwisku nie podaje,że lucyferaza jest w szczepionkach przeciw Covid-19.Chodzi o szczepionki aktalnie dopuszczone warunkowo do obrotu.Pozdrawiam.

   Usuń