06 grudnia, 2021

Rekolekcje CCNŻ - Pokój dla tych, w których ma upodobanie

Celem naszych przedświątecznych rozważań jest to, abyśmy zbliżyli się do Boga, odnawiając osobistą społeczność z Jezusem. Świętowanie narodzin naszego Pana nie powinno przecież ograniczyć się do wspomnienia kilku suchych faktów na temat cudu Wcielenia. Nie chodzi też o to, by przygotować wigilijny stół i przy nim zasiąść. Skoro w przyjściu Syna Bożego w ludzkim ciele - wg zapowiedzi aniołów - chodzi o pokój Boży dla tych, którzy uwierzą w Niego, to naszą ambicją powinno być spełnienie warunków uzyskania tego pokoju.

Bóg ogłasza pokój na ziemi ludziom, w których On ma upodobanie [Łk  2,14]. Nie wszyscy ludzie są mili w oczach Bożych. Nie mają pokoju bezbożni - mówi Pan [Iz 48,22]. Tylko o Jezusie Ojciec z nieba powiedział: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem [Mt 3,17]. Z Biblii wiadomo, że nie można zyskać upodobania w oczach Bożych na własną rękę. Jest ono możliwe tylko poprzez osobisty związek z Jezusem Chrystusem. Jedynie w Synu Bożym i poprzez Niego podobamy się Bogu. 

Pojednanie z Bogiem następuje poprzez wiarę w Jezusa. Ofiara Jego krwi sprawia zadośćuczynienie sprawiedliwości Bożej. Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem [Rz 5,1]. W bliskiej społeczności z Panem Jezusem uspakajamy się i czujemy się bezpiecznie. Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję [Jn 14,27]. Dlatego tak ważne jest, abym wykorzystał dany mi w tych rekolekcjach czas. Abym odnowił serdeczną więź z Jezusem i każdego dnia trwał przy Nim. 

[: Pokojem moim Bóg, On skruszył wszelki mur
Pokojem Bóg, pokojem mym :]
[: Złóż na Niego ciężar swój
On ci pomoc Swą da
Pokojem Bóg, pokojem mym :]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz